Back to Yazılar

Gelin Yolu Seçimi

Gelin Yolu Seçimi

Hem gelin hem de damat adayları için, yeni bir hayata ve mutlu bir birlikteliğe atılan adım olan evliliğin kutlandığı düğün ve unutulmaz olması oldukça önemlidir. Misafirlerin ağırlanmasından, çalacak şarkılara, ikramlara her şey başlı başına bir dikkat unsurudur ve eşsiz bir düğün gecesi olması açısından özenle seçilmesi gerekmektedir.

Unutulmaz Dakikaların Başlangıcı: Gelin Yolu

Gelin Yolu Seçimi

Düğünleri eşsiz kılacak en önemli noktalardan birisi ise, gelin ve damadın davetlilerin arasına katıldıkları gelin yoludur. Gelin yolu, eski zamanlardan bu yana düğün geleneklerinde yerini korumuştur. Eskiden, davetlilerden gençlerin mumlar tutarak ellerini birleştirmesi ve bu şekilde oluşturulan tünelin içinden gelin ve damadın geçmesi şeklinde yapılan gelin yolu, son yıllarda yerini teknolojinin ve düğün pazarının gelişmesi ile daha modern stillere bırakmıştır. Çiftler düğün alanından içeri adım attıklarından, gelin damat masasına gidene kadar, konseptlerine uygun olarak modern, geleneksel ya da peri masalı tarzında çok çeşitli obje ve aksesuar seçenekleri ile diledikleri gibi bir hazırlık yapabilme imkanına erişmektedir. Seçilen bir müzik, ister ihtişamlı bir kapıdan giriş, ister ışıklı ya da konfetilerle dolu heyecanlı bir başlangıç, en özel gecenin en unutulmaz anları arasında yerini alacak, bu sayede çiftlerin ileride anlatacakları harika bir düğün; misafirlerin ise imrenerek baktığı ve belki de yarıştığı bir görsel ziyafet halini alacaktır.

Gelin Yolu Modelleri

En önemli dakikaların, peri masalına dönüşmesini sağlayacak birçok gelin yolu modelleri mevcuttur. Düğün hazırlıkları sırasında ise, gelin ve damat adayları tarafından internet üzerinden gelin yolu tagları ile gelin yolu fiyatları incelenmektedir. Diğer yandan düğün hazırlık sektöründe ise, mevcut talebe karşılık olarak gelin yolu imalatı üzerine çalışan firmalar artmaktadır. Bu sayede evlenecek çiftler, hayallerine ve ekonomilerine en uygun modeli seçme şansını yakalamaktadır. Son zamanlarda ise, en yaygın şekilde tercih edilen model, ışıklı gelin yolu olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle kapalı alanda, düğün salonlarında kullanılan bu model, yalnız peri masalı hissi değil, evlenecek çiftimizin birer yıldız gibi parlamasına da katkı sağlamaktadır. Ancak bu tür modern stilleri istemeyen çiftler için daha geleneksel olacak şekilde harem dekor ile hazırlık da yapılabilmektedir.


Gelin Yolu Seçimi

Harem Dekor Farkıyla Gelin Yolu Modellerini görmek için iletişime geçiniz.

Back to Yazılar