Back to Yazılar

Harem Dekor İle Ucuz Taht

Harem Dekor İle Ucuz Taht

Kızların en mutlu günleri elbette bembeyaz gelinlik içerisinde oldukları evlenme günleridir. Bu en mutlu günlerinde de geleneksel evlenme adetlerinden birisi olan kına gecesi de bu en mutlu geceye yakışır bir dekorla hazırlanmalıdır. Bunun için özel olarak imal edilen kına tahtları mevcuttur. Bu kına tahtı modelleri gelinlerin kına gecelerini unutamayacakları bir ömür boyunca hafızalarında saklı tutacakları anlardan birisi yapmaktadır. İstanbul kına tahtı imal eden firmaların öne çıkanlarının derlenerek hazırlandığı bu yazıda harem dekordan kalpli dekora, salıncaklı kına tahtı dekorundan yuvarlak veya oval renkli kına tahtı dekorlarına varıncaya dek birçok kına tahtı fiyatları ve seçenekleri bulunmaktadır.

Harem Dekor Kına Tahtı Modeli

Harem Dekor İle Ucuz Taht

Kına gecesini klasik Osmanlı geleneğinde taçlandırmak isteyen gelin adayları için önerilen ve kına tahtı renkleri içerisinde oldukça dikkat çeken bir dekor olan kına tahtı modeli hem ekonomik fiyatı hem de kullanışlılığı bakımından son derece öne çıkmaya devam eden modellerden birisini oluşturmaktadır. Sunmuş olduğu özelliklerinin yanında özel olarak klasik formda hazırlanan şamdanlarıyla da o dönemi o anda yaşıyor hissi oluşmaktadır. Kına tahtı aksesuarları başlı başına seçenekler açısından da sunmuş olduğu özellikleriyle son derece imalattan satış özelliğini taşımaktadır. Harem dekor kına tahtı modelleri en çok kırmızı ve altunî renklerinde tercih edilmektedir. Özellikle yaldızlanmış formu klasik Osmanlı tipi harem dekorunun olmazsa olmazı olduğundan dolayı daha fazla tercih edilmektedir.

Harem Dekor Kına Tahtı Fiyatı

Ucuz olması bakımından tercih edilen harem dekor, yine şamdan modelleri açısından da döneminin öne çıkan sanatsal anlayışında tasarlanarak hazırlanmıştır. Şamdan çeşitleri olarak genellikle oval kırmızı ve pembe renklerinin tercih edildiği görülmektedir. Bu tercihler açısından dikkatlice incelendiğinde tipik Osmanlı el sanatının eşsiz örneklerinin sergilendiği de yine söz konusu harem dekor tipinde kendisini göstermektedir. Ayrıca ekonomik olarak şamdan fiyatları olması da yine bir başka özelliğini yansıtmaktadır. Bu da açıkça göstermektedir ki ucuz kına tahtı renk renk, model model öne çıkan tasarımlarıyla dikkatleri her zamankinden daha farklı bir biçimde harem dekor biçimiyle kına tahtı yapımı açısından akla gelmektedir.

Harem Dekor İle Ucuz Taht Modelleri ile ilgili detaylı bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.


Harem Dekor İle Ucuz Taht

Harem Dekor Farkıyla Ucuz Taht Modellerini görmek için iletişime geçiniz.

Back to Yazılar