Back to Yazılar

Kına Tahtı

Kına Tahtı

Kına Tahtı

Kına tahtı, kına gecesi organizasyonları için vazgeçilmeyen ve sadece o geceye özel önemli bir aksesuardır. Gelinin o özel gecede hem ağladığı, hem eğlendiği; tüm sevdiklerine tek tek göz gezdirdiği ve yeni hayatına geçtiğini anlamaya başladığı geline özel bir alandır. Aileye veda etmek gibi, baba evinden ayrılmak tabii dokunur geline ve kına tahtı gözyaşlarına ortak olur o gece…

Kına tahtı nedir?

Kına Tahtı

Kına tahtı, kına gecesinde gelinlerin kına yakılma sırasında oturtulduğu özel oturma aksesuarıdır. Klasik ve modern tarzlarda ihtişamlı bir şekilde yapılan kına tahtı, kına gecesi konseptine uygun olarak hazırlanır ve bu şekilde süslenir. Kına tahtı için çiçekli, kubbeli, tüllerle süslü, özel taşlarla boncuklarla döşenmiş, farklı renklerde ve şekillerde tasarımlar bulunur, ancak önemli olan kına gecesi için gelin tarafından seçilen konsept ve gelinin giyeceği kıyafete uygun olarak hazırlanmasıdır.

Kına gecesi konseptine uygun olarak hazırlanan ve o gece için en önemli parçalardan bir tanesi olan kına tahtı, gelinin oturması ve rahat olması göz önünde bulundurularak tasarlanır. Kına tahtı tek kişilik olarak hazırlanır, aynı zamanda kına tahtının iki yanına, gelin adayının nedime olarak isimlendirilen iki arkadaşı için özel oturma yeri de eklenir. Tercihe göre nedime yerleri iki kişilik koltuk biçiminde de kına tahtı yanına yerleştirilebilir. Her detay hazırlanırken kına gecesi için tercih edilen konsept önemlidir. Bu detaya da yine konsepte göre gelinin kendisi karar verecektir.

Kına tahtı nasıl süslenir?

Kına tahtı süslemeleri de çok özeldir ve kına gecesini görkemli bir davete dönüştürür. Göz kamaştırma ve görkem o gece için en önde gelen sıfatlar olmalıdır. Kına gecesi bir kere yaşanır o zaman en özeli ve en güzeli olmalıdır. İster kubbeli olsun, ister düz; tepesinden yere kadar tüllerle ve işlemelerle bezenen gelinin kına tahtı, kına gecesi yapılacak olan mekanın en baş köşesine yerleştirilir. Mekanın her yerinden rahatlıkla herkes tarafından görülecek olan kına tahtı, bütün gece gelin ile birlikte herkesin odak noktası olacaktır. Gelin bu taht üzerinde hem üzülecek ağlayacak, hem sevinecek ve de eğlenecektir. Her an çekilen birbirinden güzel fotoğraflarla ve video kayıtları ile de kına gecesi ölümsüzleşecektir.

Genellikle altın rengi işlemeler kullanılan özel kına tahtları en fazla kırmızı renk olmak üzere özel kumaşlarla ve tüllerle farklı şekillerde süslenir. Bazen pembe konsept tercih edildiğinde pembe renkli kumaşlar ve tüller de tercih edilmektedir. Size özel olarak hazırlanan ve her detayı ile kına gecenizin baş köşesinde sizinle birlikte yer alacak olan kına tahtı, o gece yaşayacağınız ihtişam için en doğru seçim olacaktır. Kına gecesi için tercih ettiğiniz içinize sinen mekan aynı zamanda sizin bütün kına gecesi boyunca rahat edeceğiniz yerdir. Mekanın size ve size eşlik edecek misafirlerinize özel olarak bir uçtan bir uca hazırlanması ve seçtiğiniz konseptin içinde kusursuz güzelliğinizi ortaya çıkarmanıza ve eğlenceli gecenizi coşkuyla hissetmenize hizmet edecektir.

Harem Dekor’da Kına Tahtı nasıl hazırlanır?

Harem Dekor olarak kına tahtı hazırlamak bizim için en keyifli  ve en duygusal hizmetlerden biridir. Kına tahtı için gereken her bir detaya ayrı  ayrı özeniriz. Gelinin içinde kendini çok iyi hissedeceği, gerek konsept ile gerekse gelinin kıyafeti ile uyumlu kına tahtı hazırlanması, kına gecesi organizasyonlarının olmazsa olmazıdır. Harem Dekor olarak kına tahtı bizim için çok özeldir. Keyifle hazırlanmalı ve kusursuz olmalıdır. Gelinin tüm güzelliğini ortaya sermeli ama asla gelini gölgede bırakmamalıdır. Kına gecesinde gelin ve gelinin oturacağı kına tahtı bir bütün olarak değerlendirilir ve gecenin tüm hazırlıkları da bu şekilde yapılır.

Kına gecesi ile ilgili tüm bu aktardıklarımız bir araya getirilidiğinde de kına gecesi için emsalsiz bir masal başlar. O emsalsiz masalın içinde gerçek bir prensesin gerçek bir tahta ihtiyacı olduğu da kesindir. Bu nedenle biz de olaya tam bir masal gibi bakıyoruz ve gelinlerimizi baş tacı ediyoruz. Kına tahtı için gösterdiğimiz itina, kına gecesinin tüm detaylarına da yansımaktadır. Kına tahtının görkemine eşlik eden diğer kına aksesuarları da özenle uyum içinde yer alır masalın içinde…

Kına Tahtı Siparişi İçin İletişime Geçiniz !

Kına Tahtı siparişi vermek için Harem Dekor ile iletişime geçiniz.

Back to Yazılar