Peçetelik modelleri, keyifli yemek masalarının vazgeçilmez aksesuarlarından biridir. Özellikle misafirler için hazırlanan sofralarda özen artar ve aksesuar kullanımı şık hale getirilir. Ahşap peçetelik modelleri, ferforje peçetelikler, rulo peçetelik çeşitleri, kumaş peçetelik, cam peçetelik, porselen peçetelik, dantel ve tül peçetelikler vitrinlerden çıkarılarak güzeller güzeli sofralara konur. Bunun yanı sıra mutfaklarda pratik bir biçimde kullanılan havlu peçetelik modelleri de bulunur. Ev hanımlarının yemek yaparken sürekli yararlandıkları havlu peçetelik modelleri günü kurtaran detaylar arasında yer alır. Farklı peçetelik modelleri ve peçetelik fiyatları için Harem Dekor internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Peçetelik Modelleri

Peçetelik

Masa düzeni, yemek sofrası dekorasyonunu şık bir şekilde yapmayı amaçlar. Masa düzenini estetik bir şekilde yapabilmek için öncelikle masa örtüsü doğru seçilmelidir. Masa örtüsü için saten kumaş tercih edilmesi çok uygun olacaktır. Masa örtüsü ile uyumlu saten peçeteler, tül peçetelik kullanılabilir. Keten ya da işlemeli keten örtüler için yine keten işlemeli peçeteler ve ahşap peçetelik modelleri kullanılmalıdır. Çatal, bıçak ve kaşık takımı mümkünse düz modellerden tercih edilmelidir. Tabaklarda ise sade çiçek ya da kalp, yıldız gibi figürler tercih edilebilir. Fakat tabak takımının renk ve desenleri, masa örtüsü ve peçetelik modelleri ile uyumlu olmalıdır. Masada mini cam mumluklar ve beyaz mumlar kullanılabilir. Taze çiçekleri koyduğunuz seramik bir vazo çok elegan ve ahenkli bir görüntü verecektir.

Yemek menüsünde çorba varsa mutlaka çorba kasesi bulunmalıdır. Başlangıçlar için ordövr hazırlanmışsa ordövr tabağı masada bulunmalıdır. Çatal, kaşık ve bıçaklar kullanış amaçlarına göre genellikle dıştan başlar ve içe doğru gelecek biçimde dizilir. Yemek çatalı yemek tabağının soluna, yemek bıçağı tabağın sağ tarafına, yemek kaşığı ise tabağın sağ tarafına bıçağın dışına konur. Balık çatalı tabağın soluna çatalın dışına, balık bıçağı ise tabağın sağı yemek bıçağının dışına, meze çatalı tabağın sol kısmında tüm çatalların dışına konur. Pasta çatalı ise tabağın ön kısmına sapı sol tarafa bakacak şekilde konur. Su bardağı tabağın ön kısmına ve sol tarafa konur. Peçete ise servis tabağının sol kısmına konur. Peçetelik modelleri ise masanın ortasına vazonun hemen yanına konulabilir.

Dekoratif Salıncaklar

Harem Dekor Farkıyla Dekoratif Salıncak Modellerini görmek için iletişime geçiniz.