Back to Yazılar

Ucuz Kına Malzemeleri

Ucuz Kına Malzemeleri

Kına Setleriyle Tüm Ürünlere Daha Uygun Fiyatlara Sahip Olunmaktadır.

Düğünden önce gelin tarafınca yapılan eğlenceli toplantılara kına adı verilir. Kına cilde kırmızı renk veren ve kendisine has bir kokusu olan kına ağacı yapraklarının öğütülmesiyle oluşturulan toz şeklinde olan bir malzemedir. Bu merasimlerinde toz kınanın suyla karıştırılarak gelinin ve damadın avucuna sürülmesiyle oluşan bir gelenektir. Kına malzemeleri arasında gelin ve damadın etrafında dönen bir grubun ellerinde mumların yer alacağı tabak benzeri avuç içine sığacak görsel açıdan zengin mumluklar bulunur. Bu mumlukların etrafı plastik ya da kumaş çiçeklerle kaplıdır. Minik parlak şeritlerin sarktığı bu mumluklar kına merasimlerinde büyük önem sahibidir. Ucuz kına malzemeleri içerisinde bu mumlukların yanında davetlilere dağıtılacak tüllü tına taçlar, kına sepetleri, defler, kınanın ele yakıldıktan sonra kullanılan kına eldiveni de denen kına keseleri, kına tepsisi, kına bileklikleri gibi çeşitli kına aksesuarları kına tahtı da dahil sunulabilmektedir. Bu tür malzemeleri şamdan modelleri supla modelleri kına tepsisi satılan yerlerde set olarak bulmak mümkündür. Kına töreni için gereken ürünleri tek tek almak yerine bütün setin içerisinde bulunduğu takımları tercih etmek daha uygun bir şekilde tüm sete sahip olmak açısından önem taşır.

Kına Malzemeleri

Ucuz Kına Malzemeleri

Kına tülleri gelinin başını kapatan uçları pullu ya da boncuklu aşırı süslü ve gelinin yüzü görülecek şekilde şeffaf genellikle kırmızı renkten oluşan bir örtüdür. Bunun yanında davetliler için satın alınan ve kına merasimi sırasında gelinin etrafında dönen davetlilere dağıtılan kırmızı ya da farklı renklerde de olabilen saç tokası olarak da kullanılan taçlara eşlik eden tüllerden oluşur. Daha çok duvak görünümünde olup iki katlı uya da tek katlı tül kullanılmıştır.

Kına törenlerinde gelin ve damadın oturduğu ihtişamlı tahtlar bulunmaktadır. Büyükçe bir minderden oluşan ya da büyük ve gösterişli bir koltuğu andıran üst kısımdan aşağıya kadar tüllerin sarktığı tahtlar kullanılmaktadır. İki tarafında puf ve yine iki ayrın minderin ek olarak tasarlandığı bu model nedimelerin de bu görselde yer alması için tasarlanmaktadır. Altın sarısı renginde işlemeler ve metal görseller bulunur.

Ucuz Kına Malzemeleri ile ilgili daha detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.


Ucuz Kına Malzemeleri

Harem Dekor Farkıyla Kına Modellerini görmek için iletişime geçiniz.

Back to Yazılar